bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|11-03-2019

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Na początku marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch imprezach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Już po raz czwarty uczniowie klas mundurowych wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bolesławcu. Zorganizowali je żołnierze ze Stowarzyszenia 62 Kompanii Specjalnej „Commando” w dniu 04.03.2019. Tradycyjnie odbył się bieg Dla Wyklętych oraz turniej strzelecki, w którym uczestniczyły drużyny żeńskie i męskie klas mundurowych z województw dolnośląskiego i lubuskiego. Wysokie, trzecie miejsce w biegu zajęła uczennica naszej szkoły – Dżesika Płócienniczak, która została uhonorowana pucharem oraz okolicznościowymi pamiątkami. W obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczył także Burmistrz Zbąszynka pan Wiesław Czyczerski. Szkołę reprezentowali: Nikola Jednorowicz, Dżesika Płócienniczak, Mikołaj Hoffman, Mikołaj Jundził, Jacek Olender oraz Wiktor Szymański.

W dniu 06.03.2019 uczniowie klas 1b oraz 2a uczestniczyli w koncercie, który odbył się na hali widowiskowo- sportowej w Zielonej Górze. Koncert odbył się pod hasłem Nasz Dom- Elegia Pamięci Niezłomnych. Opiekunami młodzieży byli Pani Izabela Michalak, Pan Marcin Kumke oraz Pan Robert Baksalary.