Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|27-05-2019

Nasze dziewczęta sprawczyniami siatkarskiej niespodzianki !

W rozgrywanym finale siatkarskich zmagań 21 maja w Zielonej Górze w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego nasza żeńska drużyna po bardzo dobrej grze, bez straty seta, wywalczyła tytuł Mistrzyń Lubuskiej Licealiady w piłce siatkowej. Dziewczęta najpierw pokonały LO Nowa Sól 2:0, a w ścisłym finale wygrały z VII LO z Zielonej Góry również 2:0.
Zespół wystąpił w składzie: Weronika Marciniec, Kornelia Matysik, Zuzanna Wróbel, Klaudia Pluskota, Małgorzata Hołyńska, Daria Dzioch, Kinga Śmiałek, Kamila Suwiczak, Sylwia Derda, Izabela Sołęga.
Najlepszą zawodniczką wybrana została Weronika Marciniec.
Do finału (co jest dużym sukcesem) również awansowała drużyna chłopców, która tego samego dnia i na tej samej hali walczyła o medale Licealiady ostatecznie zajmując IV miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Kostera, Maciej Kubiak, Emanuel Kozon, Mikołaj Zienkowicz, Jakub Konieczek, Dawid Sejfert, Jakub Rucioch, Mateusz Szlegiel, Bartosz Miszta,.
Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Hubert Kostera.
Trenerem i opiekunem obu zespołów jest Mariusz Król.