bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Lekcja Obywatelska w naszej szkole

W środę 2 października w naszej szkole odbyła się Lekcja Obywatelska – wydarzenie to zostało zorganizowane z okazji piętnastolecia przynależności Polski do Unii Europejskiej. Udział w nim wzięli uczniowie z klas 2A, 2B i 3A, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach z rozszerzonej wiedzy o społeczeństwie.

W pierwszej części spotkania zostały przedstawione pozytywne skutki członkostwa Polski w UE. Następnie zaprezentowano filmy promocyjne ukazujące inwestycje na terenie gminy Zbąszynek, które zostały dofinansowane z funduszy europejskich.

Po krótkiej przerwie na poczęstunek odbyła się druga część spotkania, czyli konferencja, w której udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Lubuskiego – pan Tadeusz Jędrzejczak, Radny Powiatu Świebodzińskiego – pan Marcin Minta, Burmistrz Zbąszynka – pan Wiesław Czyczerski oraz dyrektor naszej szkoły – pani Ewa Omelczuk. Uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące przeznaczenia i pozyskiwania środków unijnych w naszej Gminie, powiecie i województwie, a także o plany dotyczące finansowania naszej Szkoły. Także uczestnicy konferencji skierowali kilka pytań w stronę uczniów.

Lekcję Obywatelską przygotowali panowie nauczyciele: Robert Baksalary, Marcin Kumke i Ryszard Pietrzak.

(Autor relacji:Dorian Góral)