bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Duchowy czas odnowy, czyli rekolekcje w naszej Szkole

W dniach 16-18 października uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w rekolekcjach odbywających się pod hasłem „Kim jestem w oczach Bożych?”. Poprowadził je ksiądz Barnaba Dębicki – seminaryjny kolega ks. Jakuba Świątka,a obecnie wikary Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy. Pierwszy dzień był poświęcony zagadnieniu poszukiwania własnej tożsamości w odniesieniu do kerygmatycznej prawdy o miłości Boga do każdego człowieka. Drugi dzień- czwartek, był okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Tego dnia nasi reporterzy przeprowadzili też wywiad z księdzem Barnabą. (https://ckziu.zbaszynek.pl/blog/10835/mlodziez-a-kosciol-milosc-siatkowka-i-wiecej-anegdotek-z-dziecinstwa-wywiad-z-ksiedzem-rekolekcjonista-barnaba-debickim/).

Ostatni dzień rozpoczął się Mszą Świętą, którą celebrował ksiądz rekolekcjonista. Następnie wszyscy uczniowie udali się do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie odbył się koncert zespołu Muode Koty. Jeden z członków zespołu, Dominik Knop, opowiedział historię swojego życia i nawrócenia.

Serdecznie dziękujemy członkom zespołu i księdzu Barnabie, ale też księdzu Jakubowi Świątkowi, pani Marioli Szukalskiej, pani Barbarze Zarembie, osobom tworzącym scholę i animującym liturgię.

(Autor relacji:D.Góral)