bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|28-10-2019

Wizyta na Wydziale Chemii UAM

W dniu 25 października w godzinach 8:00-14:00 uczennice klasy maturalnej, które uczą się rozszerzonej chemii, wraz z panią Elżbietą Spychałą wybrały się do Poznania na Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Odbywał się tam II Dzień Kandydata UAM, w ramach którego dziewczyny mogły uczestniczyć w interesujących wykładach, prelekcjach i doświadczeniach.

Do najciekawszych eksperymentów można zaliczyć m.in. sporządzanie lodów z ciekłego azotu, którymi każdy z obecnych gości mógł się poczęstować. Uczennice wzięły ponadto udział w wykładach prof. Teresy Łuczak pt. „Jeden dzień bez chemii – czy to możliwe?”, a także dra hab. Tomasza Hanci. Jego wykład z kolei dotyczył wpływu traumy oraz stresu na rozwój i zdrowie człowieka. Oba wystąpienia uświadomiły dziewczętom, że chemia nie odstępuje nas na krok. Udowodniły tym samym, że ma ona olbrzymie występowanie. Jest ono tak duże, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Warto również podkreślić, że była to kolejna okazja do zapoznania się z profilem uczelni, szczególnie zaś z ofertą edukacyjną Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.