bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|19-12-2019

Świąteczne przedstawienie

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To właśnie z tego powodu w dniu 19 grudnia szkolne koło teatralne wystawiło przedstawienie. Miało ono na celu wprawić nas w czas zadumy, refleksji na temat tego, co w czasie świętowania powinno być najważniejsze – wzajemna bliskość, pomoc, miłość.

Pomysłodawcą przedstawienia był Dorian Góral z klasy 2A. Warto podkreślić, że zdecydował się on przygotować autorski scenariusz przedstawienia. W tym niełatwym zadaniu wspierała go Kinga Mazurczak z klasy 2B. Przedstawienie, które zaprezentowali widzom, podkreślało, jak wielką rangę mają wzajemne relacje międzyludzkie, zwłaszcza w rodzinie.

Premiera sztuki odbyła się w sali nr 016. Uczniowie zagrali spektakl aż czterokrotnie i to przed najsurowszą widownią, gdyż byli nią uczniowie naszej szkoły. Oglądali oni spektakl w skupieniu, na koniec zaś aktorzy, którzy wcielili się w rolę poszczególnych bohaterów, otrzymali gromkie brawa, co świadczy o przychylnej opinii ich kolegów.

W przedstawieniu udział wzięli (w kolejności alfabetycznej): Dorian Góral (Kuba / Lucyfer), Łukasz Kasperowicz (Tata), Nikola Kromska (uczestniczka imprezy), Hanna Kucała (uczestniczka imprezy), Karolina Lewandowska (Mama), Kinga Mazurczak (Alicja), Szymon Matusiak (Przemek / Duch), Maja Napierała (Mama z przeszłości), Kacper Połomka (uczestnik imprezy), Alicja Pluskota (Tata z przeszłości), Dariusz Samczuk (Duch przeszłości, teraźniejszości i przyszłości), Zuzanna Torchała (uczestniczka imprezy). Nad przygotowaniem sztuki czuwał również pan Kamil Kromski, który podziękował uczniom za zaangażowanie, pogratulował talentu i odwagi.

Przedstawienie zostało uwiecznione na nagraniu. Można je zobaczyć poniżej wraz z fotorelacją, którą przygotowali uczniowie z multimediów.