bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

„Poloneza czas zacząć…”. Studniówka 2020

Studniówka to jedna z najważniejszych uroczystości wpisanych na stałe w kalendarz imprez uczniów klas liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Ten wyjątkowy bal rozpoczyna symboliczne odliczanie do egzaminu maturalnego.

Tegoroczny bal studniówkowy dla uczniów naszej szkoły odbył się 11 stycznia w sali tanecznej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury. W imieniu wszystkich maturzystów gości przywitali Karolina Winiarz z klasy 3A, Marcin Karcz z klasy 4IAE oraz Jakub Mikołajczyk z klasy 4M. Swoją obecnością zaszczycili nas jak co roku Burmistrz Zbąszynka pan Wiesław Czyczerski, pani dyrektor Ewa Omelczuk, pani wicedyrektor Joanna Korzeniewska oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie zabrakło oczywiście wychowawców klas maturalnych – pani Renaty Lichtarowicz, pani Barbary Starystach oraz pani Ewy Springer.

Oficjalnego otwarcia studniówki dokonała dyrektor Ewa Omelczuk, której towarzyszył burmistrz Wiesław Czyczerski. W swoich przemówieniach życzyli uczniom dobrej zabawy oraz powodzenia w nauce do egzaminów maturalnych. Następnie impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem (próby odbywały się pod czujnym okiem pani Wiolety Muszyńskiej). Wprawił on wszystkich w dobry nastrój, dzięki czemu impreza trwała do białego rana. Tańcom nie było końca, z całą pewnością zatem wieczór ten zostanie zapamiętany przez maturzystów na długo.