Ósmoklasisto, dołącz do nas!

Wiosną tradycyjnie rozpoczyna się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Społeczność naszej szkoły podejmuje wówczas niezwykle intensywną pracę promującą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Jej celem jest wzbudzenie zainteresowania naszą placówką wśród uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. To właśnie na przełomie marca i kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzają okoliczne szkoły, by opowiadać o walorach związanych z podjęciem nauki właśnie u nas.

Co roku 21 marca – tj. pierwszego dnia wiosny – organizujemy także „Wagary CKZiU”, w czasie których staramy się przybliżyć potencjalnym przyszłym pierwszakom z klas VIII szkół podstawowych oferowane kierunki kształcenia. W tym roku planowaliśmy X edycję imprezy, lecz sytuacja epidemiczna uniemożliwiła jej przeprowadzenie (zobacz, jak było w roku 2019).

W bieżącym roku zakrojona na tak olbrzymią skalę promocja była utrudniona. Nie tracimy jednak nadziei, że już wkrótce uda nam się wrócić do normalności. Mamy wręcz pewność, że niebawem to nastąpi i że ponownie spotkamy się w szkolnych ławkach z naszymi uczniami. Od września w murach szkoły pragniemy widzieć również nowych uczniów klas pierwszych, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów z okolicznych szkół do podjęcia nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Uznaliśmy, że nikt lepiej nie opowie o szkole jak ci, bez których nie miałaby ona sensu istnienia. Drodzy Ósmoklasiści, poniżej prezentujemy wypowiedzi Waszych starszych kolegów z klas liceum ogólnokształcącego, technikum oraz szkoły branżowej. Dajcie się im namówić i dołączcie do nas we wrześniu!

Majówkowy Zawrót Głowy – czyli jaką szkołę wybrać :)

Dzisiaj zapraszamy Was do posłuchania słów Waszych starszych kolegów skierowanych do Was :)

Opublikowany przez CKZiU Zbąszynek Czwartek, 14 maja 2020

Poniżej przedstawiamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:

Niezbędne informacje (w tym także wymagane wnioski) wszyscy zainteresowani nauką u nas znajdą w zakładce REKRUTACJA.