bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Każdy rok szkolny jest wyjątkowy, ale bieżący rok przejdzie do historii jako szczególny. Kilka miesięcy temu poddano nas bowiem olbrzymiej próbie. Z uwagi na pandemię koronawirusa musieliśmy nauczyć się żyć w odosobnieniu, bez przyjaciół i dalszej rodziny, a także bez szkoły, co być może początkowo brzmiało nawet zachęcająco, szybko jednak okazało się bardzo złudne.

Jak wiadomo, zajęcia szkolne zakończyły się nagle 11 marca i nikt nie przypuszczał, że był to ostatni dzień lekcji w formie stacjonarnej, tj. w formule, którą tak dobrze znamy. Od 25 marca na terenie całego kraju wprowadzono nauczanie na odległość. Odtąd musieliśmy się nauczyć nowej rzeczywistości, proces nauczania był realizowany z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Z dumą możemy powiedzieć, że w tej wyjątkowej sytuacji dzięki mobilizacji dyrekcji, nauczycieli, a także uczniów udało nam się sprostać niełatwemu zadaniu, jakim było wdrożenie tzw. zdalnego nauczania. W całości zdecydowaliśmy się wykorzystać do tego celu platformę Google Classroom.

Edukacja zdalna od każdego wymagała znacznego wysiłku, dlatego wszyscy – zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie – zasłużyli na odpoczynek. Warto zauważyć, że ten zbliża się wielkimi krokami, ponieważ dzisiaj (26 czerwca) dobiegły końca zajęcia edukacyjne.

Tradycyjna uroczystość zakończenia roku szkolnego nie mogła się odbyć. Ubolewamy, gdyż zazwyczaj stanowi to świetną okazję do podziękowania wszystkim wytrwale pracującym. Cieszymy się jednak, że takich uczniów nie zabrakło także w tym nietypowym roku szkolnym. Dowodem na to są świadectwa szkolne z wysokimi osiągnięciami. Ich odbiór przebiegł zgodnie z harmonogramem pomiędzy godziną 9:00 a 13:00 z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Niezbędną część uczniowskiej garderoby stanowić musiały maseczka i rękawiczki. Miało to na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz ich wychowawcom wydającym dokumenty.

Wszystkim naszym podopiecznym serdecznie gratulujemy zdobytych wyników. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w życie szkoły przed pandemią, a także Waszą aktywność w czasie lekcji online. Rodzicom dziękujemy za wyrozumiałość oraz starania, które poczynili, aby nauczanie zdalne mogło być bez większych przeszkód realizowane w Waszych domach.

Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie, udanych wakacji. Przede wszystkim odpoczynku i nieustannej pogody ducha, ale także rozsądku i uważności na siebie i innych w tych trudnych czasach. Mamy nadzieję, że uda nam się wrócić do szkół już od września. Wtedy też planujemy wręczyć dyplomy i wyróżnienia za zdobyte wysokie wyniki i udział w różnego rodzaju konkursach. Życzymy więc także do szybkiego zobaczenia.