bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|26-06-2020

Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej

26 czerwca 2020 r. był ostatnim dniem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku dla uczniów klasy 3W, którzy po zmianach systemowych zainicjowanych w 2017 roku, stali się pierwszymi absolwentami szkoły branżowej I stopnia. To jednocześnie kolejni już po maturzystach absolwenci, których nie mogliśmy pożegnać zgodnie z tradycją, tj. na uroczystym apelu wśród zaproszonych gości i pozostałych uczniów naszej szkoły. Wciąż obowiązują nas środki ostrożności, ale mimo to pragniemy złożyć podziękowania i gratulacje każdemu absolwentowi.

Drodzy Uczniowie! Kończycie właśnie ważny etap w swoim życiu. Staliście się absolwentami szkoły branżowej. Przez trzy lata pilnie uczyliście się i zdobyliście różnorodne zawody. Część z Was z pewnością rozpocznie niebawem pracę zarobkową, być może niektórzy zdecydują się na dalsze kształcenie. Niezależnie od obranej ścieżki pragniemy w pierwszej kolejności podziękować Wam, że trzy lata temu dokonaliście wyboru naszej szkoły. Chcemy ponadto pogratulować Wam jej ukończenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości czas spędzony w murach CKZiU będzie przywoływać miłe wspomnienia. Życzymy powodzenia w dorosłym życiu. 

Zgodnie z przyjętym zwyczajem Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski co roku przyznaje stypendium najlepszym absolwentom naszej szkoły. W tym roku najlepszą absolwentką szkoły branżowej została Anita Adamska, która uzyskała świadectwo z wyróżnieniem (średnia ocen z trzech lat: 4,78). Serdecznie gratulujemy. Z upoważnienia Burmistrza nagrodę wręczył jego zastępca p. Jan Makarewicz.

Dyrekcja Szkoły składa również podziękowania p. Annie Stachowiak – wychowawczyni klasy 3W. Dziękujemy za trzyletnie zaangażowanie na rzecz klasy, wspieranie uczniów i przekazywanie wiedzy.