bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Narodowe Święto Niepodległości 2020

W bieżącym roku – jak wiemy – wszystko wygląda inaczej niż w minionych latach. Także Narodowe Święto Niepodległości przypadające w dn. 11 listopada nie może być celebrowane w uroczysty sposób, jak to mamy w zwyczaju. Warto jednak pamiętać o 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten bowiem każdego roku uzmysławia nam, że nie zawsze Polacy mogli żyć w wolnym kraju, stąd tak ważna jest pamięć o narodowych bohaterach i wydarzeniach. Niech w tym uroczystym dniu przyświeca nam myśl naszego patrona – Jana Pawła II: „Naród, by stać się wielkim, sam musi podążać ku wielkości i uczyć się od tych, którzy mu przygotowali tę ziemię”.

Niepodległościowym akcentem mimo ograniczeń wynikających ze stanu epidemii był zorganizowany we wtorek 10 listopada krótki konkurs w formie zdalnej dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Czas jego rozpoczęcia nastąpił o symbolicznej godzinie 11:11. Zainteresowani uczniowie zmagali się z pytaniami poświęconymi bohaterom i wydarzeniom okołoniepodległościowym. Pytano m.in. o to, dlaczego dzień 11 listopada został ogłoszony dniem odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także o Pierwszą Kompanię Kadrową, powstanie wielkopolskie i powstania śląskie. Nad nietypowymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości pieczę sprawowali panowie Robert Baksalary i Marcin Kumke przy wsparciu pani Pauliny Majkut i pana Kamila Kromskiego.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Zainteresowanie nim okazało się bardzo duże.

Wśród osób, które bezbłędnie odpowiedziały na pytania, znaleźli się: Maria CEGIELSKA z kl. 2B, Oskar DUCHNIK z kl. 2B, Nicola PAWLICKA z kl. 2B, Agata KOLENDOWICZ z kl. 2A oraz Oliwia WOŁEK z kl. 2B.

Równie dobry wynik (zaledwie jeden błąd) uzyskali: Marek BŁASZCZYK z kl. 4IM1, Kajetan HALINIAK z kl. 1EM, Adam STARYSTACH z kl. 3EM, Adam MIELNICZUK z kl. 4IM1, Joanna WRÓBLEWSKA z kl. 2B, Filip KLEMENTOWSKI z kl. 2A, Jagoda NAROŻNA z kl. 2B, Julia BABIRECKA z kl. 2A, Paweł MODRZYK z kl. 3W oraz Aneta JANKOWIAK z kl. 3W.

Gratulujemy także III miejsca (tylko dwa błędy): Wojciechowi BOCHOWI z kl. 1W, Bartoszowi TOBYSOWI z kl. 4IM1, Maciejowi KUBIAKOWI z kl. 4IM1, Maciejowi GOŁKOWI z kl. 4IM1, Adrianowi PIASECKIEMU z kl. 2EM, Patrycji HIRTE z kl. 2B, Łukaszowi SKORODYŃSKIEMU z kl. 2B, Jowicie REGULE z kl. 3W, Miłoszowi ŚMIAŁKOWI z kl. 3W, Oliwierowi KUPCZAKOWI z kl. 1A oraz Julii SARBAK z kl. 3W.

Zobacz także, jak świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości w ubiegłych latach: 2019, 2018.