bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Mikołajki w dobie pandemii

W czasie zdalnych lekcji omijają nas różnego rodzaju wydarzenia, które mamy w zwyczaju świętować. Tak jest chociażby z przypadającymi 6 grudnia mikołajkami. Zwykle w okolicach tego dnia w naszej szkole króluje czerwień, gdyż niemała część uczniów i nauczycieli przywdziewa na siebie ubrania, które nawiązują do stroju świętego Mikołaja.

Niełatwa rzeczywistość nie wykluczyła możliwości zaakcentowania tego wyjątkowego dnia w skali roku, dlatego z inicjatywy klasy 3B w poniedziałek 7 grudnia zorganizowany został konkurs na rymowane życzenia mikołajkowe. Nadesłane życzenia oceniło jury w składzie: p. Zyta Buchwald, p. Kamil Kromski oraz przedstawiciele klasy 3B. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

  1. Cyprian BOCH z klasy 2IE
  2. Oskar STROIŃSKI z klasy 2IA
  3. Łukasz JESIOŁKIEWICZ z klasy 2B

Zwycięskie rymowanki publikujemy poniżej. Zgodnie z ustaleniami panowie w nagrodę otrzymają oceny celujące za aktywność z języka polskiego. Decyzją polonistów pozostali uczniowie za włożony wysiłek i zaangażowanie mogą liczyć na ocenę bardzo dobrą. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za chęć udziału w zabawie.

Poza mikołajkowymi życzeniami zaproponowano uczniom także przyozdobienie świątecznym akcentem szkolnych awatarów wykorzystywanych na platformie Classroom. Ci wszyscy, którzy skorzystali z tej propozycji, mogli liczyć na zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek, odpowiedzi itp.

Uczniowie klasy 3B wraz z wychowawczynią – p. Katarzyną Pacyną-Baksalary – wystosowali ponadto apel do wszystkich uczniów: „Każdy z Was ma na pewno jakąś ulubioną koleżankę, ulubionego kolegę czy też ulubionego nauczyciela / nauczycielkę w szkole. Zachęcamy do przesyłania życzeń mikołajkowych tym właśnie osobom. Będzie to na pewno miły gest z Waszej strony”. Dziękujemy za wszelkie wyrazy sympatii.

Oto nagrodzone życzenia:

W trudnych czasach dziś żyjemy,
Gdy kontaktu wciąż brakuje.
Mikołajem być możemy,
Życząc: niech to już się unormuje!

Mikołaju, Mikołaju chciałbym dostać się do raju,
a że w domu muszę być, mogę tylko o tym śnić.
Życzę zatem wszystkim wkoło, żeby żyło się wesoło,
by bez kwarantanny żyć i legalnie z domu wyjść!

W nocy nie spałem, bo na wymarzone prezenty czekałem.
Choć zamknięte były drzwi, Mikołaj rózgę przyniósł mi,
A że Mikołaj przez komin wpadł, to z talerza wszystkie ciastka zjadł.
Ale ja się tym nie przejmuję i wszystkich was gorąco całuję.