bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|31-03-2021

Wielka Moc pomagania!

Jak co roku w okresie okołoświątecznym pragniemy całą społecznością szkolną włączać się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W czasie trwającej pandemii nie tracimy tego zapału i wciąż mamy chęć do niesienia pomocy.

Wykorzystując talenty naszych zdolnych uczennic, zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo działalność naszej lokalnej misjonarki – siostry Laury Kaczmarek, która na co dzień pracuje z dziećmi w Sierra Leone (zachodnia Afryka). W dniach 26 oraz 30-31 marca 2021 r. od godz. 10:00 do godz. 12:00 przed Zbąszyneckim Ośrodkiem Kultury zorganizowany został kiermasz palm i stroików wielkanocnych przygotowanych przez nasze uczennice z klas 2IA oraz 2MA. Zainteresowani mieszkańcy miasta mogli włączyć się w dobroczynną akcję poprzez zakup przygotowanych ozdób.

Serdecznie dziękujemy uczennicom, które zaangażowały się w naszą charytatywną działalność poprzez wykonywanie stroików lub ich sprzedawanie. Szczególne podziękowania należą się również p. Zycie Buchwald, p. Magdalenie Krajkowskiej oraz p. Jolancie Kuleszy za koordynowanie akcji.

Poniżej krótka fotorelacja z przygotowań rękodzieł i ich sprzedaży: