bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|26-11-2021

Dzień Kolejarza

Każdego roku – 25 listopada – obchodzimy Dzień Kolejarza. Z tej okazji klasa 2W wraz z wychowawcą panem Robertem Baksalarym złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w imieniu uczniów i pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Warto przypomnieć, że święto kolejarzy to ważne wydarzenie dla społeczności naszej szkoły, ponieważ początkowo funkcjonowała ona jako Zespół Szkół Zawodowych PKP, ponadto jest usytuowana między torami kolejowymi. Pociągi pasażerskie i towarowe są nam zatem szczególnie bliskie. Mając na uwadze historię placówki i jej lokalizację, postanowiliśmy uczcić to święto w opisany wyżej sposób, ale nie jest to jedyny kolejowy akcent związany z obchodami Dnia Kolejarza.

Szkolni miłośnicy kolei aktywnie pracują nad reaktywacją makiety kolejowej znajdującej się w sali nr 21. Już niebawem otworzymy ją dla wszystkich zainteresowanych uczniów i nauczycieli. Docelowo pragniemy ponownie uczynić z makiety atrakcję szkoły i promować nią m.in. kierunki kształcenia wśród ósmoklasistów zainteresowanych podjęciem nauki w CKZiU.

Wszystkim pracownikom kolei życzymy spokojnej codzienności i satysfakcji z wykonywanej pracy, która jest niezwykle odpowiedzialna i potrzebna.