bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|05-12-2021

Wycieczka dydaktyczna w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”

Dnia 26 listopada 2021 roku 42 uczniów naszej szkoły, w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę”, miało możliwość zwiedzenia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego oraz Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali pan Robert Baksalary, pan Marcin Kumke oraz pani Joanna Kasprowiak.

Przedsięwzięcie edukacyjne „Poznaj Polskę” zostało ustanowione przez Ministra Edukacji i Nauki w celu realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a ponadto pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Również nasza szkoła skorzystała z możliwości uczestnictwa w przedsięwzięciu i otrzymała dofinansowanie w wysokości 1800 zł. Dzięki dofinansowaniu udało się pokryć prawie w całości koszt wycieczki z niewielkim wkładem własnym ze strony ich uczestników.

Mamy nadzieję, że uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy historycznej oraz poznania zabytków historii i kultury.