bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|04-03-2022

Gmina Zbąszynek dla Ukrainy

W minionym tygodniu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku włączyło się do akcji niesienia pomocy Ukrainie, która została dotknięta brutalną agresją ze strony Rosji. Koordynatorem działań w naszym mieście była Gmina Zbąszynek.

W terminie od 28 lutego do 3 marca 2022 r. w naszej szkole trwała zbiórka niezbędnych rzeczy i artykułów potrzebnych obywatelom Ukrainy, którzy zmuszeni wojennymi okolicznościami wyjechali z kraju. Wszyscy zainteresowani chcący okazać wsparcie i pomoc naszym ukraińskim przyjaciołom mogli przynosić niezbędne rzeczy do sekretariatu uczniowskiego.

Warto podkreślić, że i tym razem wśród naszych uczniów nie zabrakło ludzi dobrej woli chcących pomóc potrzebującym. Z całego serca bardzo im za to dziękujemy! W piątkowy poranek zebrane paczki zostały przekazane do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zbąszynku, skąd będą dystrybuowane dalej. W tym miejscu pragniemy podziękować również panom z klasy 3EM za pomoc w przenoszeniu paczek.