bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|28-11-2022

Dzień Kolejarza

W piątek 25 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kolejarza. Z tej okazji dla wszystkich zainteresowanych uczniów otworzyliśmy „Peron 21”, czyli szkolną makietę kolejową. Prace nad wznowieniem działania makiety trwają już od ponad roku (pisaliśmy o tym na przykład tutaj) i zapewne będą jeszcze trwać, ale zwiedzający mogli już podziwiać kursujące po torach składy pociągów.

Wszyscy, którzy w tym dniu pojawili się w sali nr 21, mogli również wziąć udział w konkursach. Szkolni miłośnicy kolei przygotowali zestaw pytań testowych oraz zagadki na rozpoznawanie polskich lokomotyw. Pokaźny zasób gadżetów, które w ostatnich tygodniach nadesłały nam spółki kolejowe, pozwolił wyłonić aż 15 laureatów. W ramach nagród przygotowano dla nich zestawy, a zwycięzcy wybrani w drodze losowania sami decydowali, co chcą otrzymać.

Dziękujemy za zainteresowanie makietą oraz konkursami. Serdecznie zapraszamy częściej i zachęcamy do śledzenia poczynań szkolnych miłośników kolei na portalach społecznościowych. Można nas obserwować na Facebooku oraz na Instagramie.