bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|02-05-2023

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Dnia 28 kwietnia 2023 r. w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbyła się ceremonia zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Tegoroczni absolwenci Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku tłumnie stawili się o godz. 13.00, by uroczyście odebrać świadectwa wieńczące ich 4-letnią naukę w murach szkoły.

W spotkaniu finalizującym rok szkolny maturzystów wzięli udział uczniowie trzech klas czwartych – licealiści z klasy 4A jako pierwsi absolwenci czteroletniego liceum ogólnokształcącego i po raz ostatni uczniowie czteroletniego technikum z klasy 4IE oraz 4MA. Towarzyszyli im rodzice i nauczyciele, w tym p. dyrektor Ewa Omelczuk, p. wicedyrektor Joanna Korzeniewska oraz wychowawcy klas maturalnych: p. Jolanta Kulesza – wychowawczyni klasy 4MA, p. Daniel Dajczak – wychowawca klasy 4IE oraz p. Kamil Kromski – wychowawca klasy 4A.

Na widowni gościliśmy również Burmistrza Zbąszynka – pana Wiesława Czyczerskiego, który tradycyjnie najlepszych absolwentów nagrodził jednorazowymi stypendiami. W tym roku tytuł najlepszego absolwenta liceum ogólnokształcącego zdobyła Martyna Łuka (średnia ocen z czterech lat nauki: 5,06) natomiast najwyższe wyniki w technikum uzyskało aż dwoje uczniów – Wiktoria Oporska z klasy 4MA oraz Daniel Szczepaniak z klasy 4IE. Oboje wyróżnili się tak samo wysoką średnią ocen (5,58) oraz wzorowym zachowaniem. Warto jednak zauważyć, że wśród abiturientów znalazło się więcej osób zasługujących na wyróżnienie, a mianowicie: Martyna Czeszejko-Sochacka z klasy 4A, Jakub Dudek, Łukasz Grąs, Hubert Pawlak i Paweł Janeczek z klasy 4IE, a także Szymon Nawracała i Mateusz Olech z klasy 4MA. Serdecznie gratulujemy wyżej wymienionym.

Pani dyrektor Ewa Omelczuk pożegnała absolwentów, dziękując im za czteroletnią działalność na rzecz naszej szkoły. To, że nie brakowało uczniów reprezentujących CKZiU w różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych, ale także takich, którzy angażowali się w działalność szkolnego wolontariatu, jest dla nas powodem ogromnej radości i dumy. Pani dyrektor zwróciła również uwagę na fakt, że ukończenie szkoły średniej to z jednej strony koniec pewnego etapu, a jednocześnie początek nowego. Składając uczniom życzenia, odwołała się do słów Marka Twaina: Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał. Kochaj, jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz, jakby nikt nie patrzył. I żyj tak, jakby to było niebo na ziemi. Swoją wdzięczność wobec nauczycieli i wychowawców w imieniu uczniów wyrazili z kolei Wiktoria Oporska oraz Filip Klementowski, dziękując wszystkim za codzienny trud nauczania i otrzymywane wsparcie.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą wszystkim naszym Absolwentom zrealizować wszelkie zamierzenia i życiowe plany oraz spełnić marzenia. Każdemu z osobna życzymy niezbędnej pomyślności na egzaminach maturalnych, które rozpoczną się 4 maja. Powodzenia!

Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych przygotowali uczniowie klasy 2A pod kierunkiem wychowawczyni – p. Anny Stachowiak. Zaprezentowali oni m.in. krótki skecz kabaretowy przedstawiający typowych uczniów funkcjonujących w szkole. Rolę prowadzących galę wzięli na siebie Agata Majewska i David Bimek. Muzycznie uroczystość uświetnili zaś utalentowani wokalnie uczniowie: Alicja Pluskota z klasy 4A oraz Jakub Mazur z klasy 2EM. Serdecznie dziękujemy za chwile wzruszeń.

Klasa 4A
Klasa 4IE
Klasa 4MA