bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|17-10-2013

Przygoda z Lipskiem

W dniach od 11 maja do 17 maja 2013 piętnastoosobowa grupa młodzieży naszej szkoły wzięła udział w wymianie międzyszkolnej z naszą szkołą partnerską Berufliches Schulzentrum 7 z Lipska. Uczniowie przez cały okres pobytu w Lipsku mieszkali w domach swoich nowo poznanych kolegów z Niemiec. Językami wymiany był oczywiście język niemiecki i język angielski.

Nasi niemieccy partnerzy przygotowali dla naszej grupy atrakcyjny program pobytu. Oprócz zajęć integracyjnych, uczniowie mieli możliwość zwiedzania miasta oraz uczestniczenia w projektach teatralnym i ekologicznym, jak również zwiedzania zakładu BMW czy też obejrzenia studia telewizyjnego MDR.

Czas wolny uczniowie wykorzystywali przede wszystkim na zacieśnianie znajomości, spacery po mieście, czy też wspólne granie na gitarze i śpiewanie.

Nad naszą grupą opiekę sprawowali pani Natalia Spychała oraz pan Ryszard Braun. A dzięki dofinansowaniu ze strony Burmistrza Zbąszynka oraz Rady Rodziców wyjazd okazał się dla naszych uczniów całkowicie darmowy.