bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|06-05-2014

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

„Są dni, o których należy pamiętać, są chwile, które nie powinny przeminąć.”

W dniu 25 kwietnia 2014 przeminął dla uczniów klas 3 A, 4 I oraz 4 M czas spędzony w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Przed nimi już tylko, a może i aż egzamin maturalny oraz dla absolwentów Technikum egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Z tej okazji odbyła się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Zbąszynka – pan Wiesław Czyczerski, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Jan Mazur, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aleksandra Zaleska, Dyrekcja oraz grono pedagogiczne, jak również rodzice absolwentów. Mamy nadzieję, że te 3 lub 4 lata spędzone w murach naszej szkoły absolwenci wspominać będą z uśmiechem na twarzy, a z czasem w ich pamięci pozostaną tylko dobre wspomnienia.

Wielu z naszych absolwentów wykorzystało dobrze czas spędzony w murach szkoły angażując się nie tylko w jej życie, ale również osiągając wysokie wyniki w nauce oraz ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Należą do nich: Małgorzata Graczyk – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego, średnia ocen 5,56 oraz Jakub Fabrowski – absolwent Technikum (Technik informatyk), średnia ocen 4,78. Obydwie osoby otrzymały z rąk pana Wiesława Czyczerskiego – Burmistrza Zbąszynka jednorazowe stypendium dla najlepszego absolwenta w wysokości 1700 zł. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał również Patryk Sawiński – absolwent Technikum (Technik architektury krajobrazu), średnia ocen 4,75, który również powiększył grupę najlepszych absolwentów.

Wśród absolwentów znalazło się również wiele osób (31), które w sposób szczególny angażowały się w życie szkolne oraz imprezy i uroczystości szkolne. Wielu działało min. w Młodzieżowej Radzie Szkoły, reprezentowało szkołę w Poczcie Sztandarowym, udzielało się artystycznie działając w kole teatralnym, filmowym, czy też uświetniało nasze uroczystości muzycznie czy też angażowało się w promocję szkoły, czy też osiągało sukcesy sportowe. Tym wszystkim osobom bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w kształtowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, aby w swoim już teraz w pełni dorosłym życiu kierowali się właściwymi wartościami, aby to wszystko, co zostało im przekazane przez wychowawców i nauczycieli przyniosło efekty.

A na najbliższy czas życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym, a absolwentom Technikum pozytywnego potwierdzenia kwalifikacji na egzaminie zawodowym.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych przygotowana została przez klasę 2 A wraz z wychowawcą panią Ewą Springer.