bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

HP|30-09-2014

Spotkanie z łowcami burz

30 września gościliśmy w naszej szkole łowców burz. Piotr Karcz i Robert Michalski – absolwenci naszej szkoły realizują swoją wielką pasję jaką jest ściganie i dokumentowanie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Na spotkaniu przybliżyli uczniom naszej szkoły zagadnienia meteorologiczne związane z powstawaniem burz i innych towarzyszących im zjawisk. Przedstawili m.in mechanizmy tworzenia się chmur burzowych, gradu i wyładowań atmosferycznych, a także opowiedzieli o swojej działalności. Pokazali również efekty swojej pracy w postaci zdjęć i filmów. Spotkanie to było nie tylko świetną lekcją meteorologii, ale także dowodem na to, że każdy może realizować oraz rozwijać własne pasje i zainteresowania. Piotrowi i Robertowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do naszej szkoły.