bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|17-10-2014

Duchowe Westerplatte i hiphopowe świadectwo życia czyli rekolekcje w ZST

 

W dniach od 15 do 17 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w rekolekcjach szkolnych. Tradycyjnie w czasie poprzedzającym rocznicę wyboru naszego Patrona na stolicę Piotrową przeżywaliśmy nasz „duchowy remont”.

Naukę rekolekcyjną głosił dla nas ksiądz Mateusz Pobihuszka, na co dzień pełniący służbę wikariusza w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach oraz uczący w tamtejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Mottem do rozważań duchowych stały się słowa wygłoszone w 1987 roku przez naszego Patrona – św.J ana Pawła II „Każdy ma swoje Westerplatte”. Ksiądz Mateusz w ciągu trzech dni nauk starał się nam pokazać że naszym codziennym Westerplatte jest poszukiwanie właściwych wartości oraz oraz nieustanne uświadamianie sobie, że w każdym, nawet najgorszym momencie naszego życia, mamy szansę na poprawę i zmianę.

Drugiego dnia rekolekcyjnych zmagań mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie chrześcijańskiego hiphopowego zespołu Elohim. Pełna energii muzyka oraz poruszające, muzyczne świadectwo życia wokalisty zespołu spotkało się z żywą reakcją uczniów.

Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w mszy świętej, podczas której ksiądz Mateusz przypomniał nam, że warto dostrzegać w drugim człowieku jego piękno wewnętrzne, a także to, że prawdziwy chrześcijanin nie tylko deklaruje swoją wiarę słowami, ale zaświadcza o niej swoją postawą i czynami w codziennym życiu.

Fotorelacja już wkrótce…

httpvh://youtu.be/TyYtPv2yMcc