bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|11-04-2017

Sukces mechatroników

24.03.2016 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się VII Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat mechatroniki wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz pogłębienie i poszerzenie wiadomości z zakresu przygotowania zawodowego uzyskanego w trakcie kształcenia.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 10 szkół z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Laureatem konkursu został Aleksander Gandzel z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Drużynowo wygrał Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.

Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Cichowlas z klasy IV IM oraz Adam Warszawa z klasy III IM. W silnej konkurencji Mikołaj Cichowlas zajął III miejsce indywidualnie, a Adam Warszawa – V miejsce. Drużynowo nasza szkoła uległa tylko gospodarzom konkursu, przegrywając z nimi o 1 punkt.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem: Lubuskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Żagańskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Konkurs organizowany przez żagańską szkołę jest największą tego typu imprezą w zachodniej części kraju cieszącą się coraz większym zainteresowaniem uczestników ze względu na wysoki poziom merytoryczny, obiektywizm i niepowtarzalną atmosferę.

DSC01265 DSC01242 DSC01241 DSC01217 DSC01169 DSC01147 DSC01134SM-6 SM-8