bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Daniel|19-03-2018

Adam Warszawa Supertechnikiem Mechatronikiem

W piątek, 16 marca w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się VIII Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika. Wystartowało w nim 12 drużyn, reprezentujących szkoły z województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Patronat nad konkursem objęli m.in.: Pani Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, Pan Henryk Janowicz – Starosta Żagański, Pan dr hab. inż. Marcin Mrugalski – Dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W silnej stawce, tytuł Supertechnika Mechatronika wywalczył uczeń naszej szkoły – Adam Warszawa, a trzecie miejsce zajął Dawid Florczyk, oczywiście wszystko pod okiem pana Mariusza Graczyka. Drużynowo wygrała również nasza szkoła, pokonując gospodarzy i Zespół Szkół Technicznych MECHANIK z Jeleniej Góry.

Gratulujemy laureatom i życzymy im dalszych sukcesów.