bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|19-10-2018

Dzień Patrona

16 października minęło 40 lat, odkąd polski kardynał – Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji tego okrągłego jubileuszu w budynku sali gimnastycznej zorganizowano obchody upamiętniające Jana Pawła II, który od ponad 10 lat patronuje naszej szkole.

Tegoroczny Dzień Patrona przygotowała klasa 2A LO pod opieką pana Kamila Kromskiego. W tym wyjątkowym dla naszej społeczności dniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przygotowanym przez organizatorów konkursowym teście wiedzy o Janie Pawle II, do którego przystąpiły wszystkie klasy. Krótkiego wprowadzenia dokonała konferansjerka – Kamila Augustyniak, następnie Wiktoria Majchrowska odczytała krótką biografię papieża. Zadanie uczniów polegało na odnotowaniu i zapamiętaniu jak największej ilości informacji o życiu i pontyfikacie papieża – Polaka. Następnie przewodniczący poszczególnych klas przy wsparciu koleżanek i kolegów przystępowali do udzielania odpowiedzi na pytania z wybranych kręgów tematycznych zadawane przez prowadzącą – Karolinę Winiarz (1. Dzieciństwo i młodość; 2. Przed wyborem na papieża; 3. Pontyfikat Jana Pawła II; 4. Ostatnie lata; 5. Beatyfikacja). O tym, z jakimi pytaniami musieli zmagać się uczniowie, decydował rzut kostką. Sala gimnastyczna stała się na czas międzyklasowych rywalizacji jedną wielką planszą do gry.

W zmaganiach konkursowych zwyciężyły następujące klasy: 1A, 3A oraz 4EA.

Dzień Patrona przybrał w tym roku formułę radosnej zabawy, bo taki właśnie był św. Jan Paweł II – pełen pogodnego usposobienia i radości życia. Nie zapomnieliśmy jednak o ważnych lekcjach, które papież kierował do wiernych przez cały czas trwania swojego pontyfikatu. Przekonaliśmy się, że jego nauczanie wciąż nie traci na aktualności i może stanowić życiowy drogowskaz dla każdego z nas.