bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Rekolekcje szkolne „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”

W dniach 17-19 października uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w rekolekcjach szkolnych odbywających się pod hasłem „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Poprowadził je ksiądz Paweł Sztyber – cechowała go otwartość i swoboda słowa. Pierwszego dnia rekolekcji – w środę, opowiedział nam on kilka ciekawych historii, jak np. tę o dachowaniu. Wszystkie one dotyczyły realnych wydarzeń, często rozbawiały, a jednocześnie skłaniały do refleksji. Konferencje prowadzone przez księdza były przepełnione szczerą wiarą i miłością. Starał się do nas dotrzeć. Po katechezie w kościele wszyscy udaliśmy się na szkolną salę gimnastyczną, gdzie wzięliśmy udział w programie przygotowanym przez grupę Arkadio. Przedstawiony przez artystów program nosił tytuł “Rób to, co kochasz”. Lider grupy, Arkadiusz Zbozień, opowiedział nam dramatyczną historię swojego bolesnego życia, w którym od najmłodszych lat pojawiał się alkohol, papierosy i narkotyki. „Na prostą” wyszedł dopiero dzięki pomocy swojego brata i Boga, wtedy też odniósł sukces jako artysta. Chciał nam pokazać, że choćbyśmy czuli się bezwartościowi, to tak naprawdę z odpowiednią motywacją i wiarą w siebie możemy osiągnąć wszystko. Teksty piosenek rapera niosą za sobą życiowy przekaz i mogą być drogowskazami.

Czwartek był dniem, w którym skupiliśmy się na grzechu i sakramencie pokuty i pojednania. Po konferencji, z której dowiedzieliśmy się czym właściwie jest grzech, każdy z nas mógł wyspowiadać się u księdza Jakuba, księdza Pawła lub księdza Dariusza. Tego dnia udaliśmy się też do Domu Kultury na film “Opowieść o Zbawicielu“.

Ostatni dzień – piątek, rozpoczęliśmy w szkole. Wzięliśmy tam udział w warsztatach “Spotkanie ze Słowem”. Tego dnia mieliśmy przynieść ze sobą Pismo Święte. Naszym zadaniem było uzupełnienie przygotowanej przez katechetów krzyżówki dotyczącej czterech Ewangelii. Po zajęciach udaliśmy się do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta celebrowana przez księdza Pawła. Modlitwę i konferencje w kościele umilała nam swą muzyką schola, którą „dowodził” ksiądz Jakub Świątek.

Rekolekcje były dla nas czasem głębokiej refleksji, przemyśleń i spotkania z Bogiem. Mamy nadzieję, że pomogły nam one stać się choć trochę lepszymi ludźmi.

Autor tekstu: Dorian Góral(1A)