bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|28-02-2019

Wycieczka do teatru

W środę 27 lutego wybrani uczniowie z klasy 2A, 2IM1 oraz 2IM2 udali się do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl „Pan Tadeusz” wyreżyserowany przez Mikołaja Grabowskiego. Narodowa epopeja Adama Mickiewicza przedstawiająca życie bohaterów Soplicowa na tle ważnych wydarzeń historycznych jest wciąż obowiązkową lekturą w szkołach ponadgimnazjalnych, dlatego postanowiliśmy utrwalić i pogłębić znajomość utworu, który omawialiśmy niedawno na lekcjach języka polskiego. Podczas całego wyjazdu, odbywającego się popołudniową porą, wszystkim towarzyszył dobry humor.

Spektakl, zdaniem uczniów, został zrealizowany na bardzo wysokim poziomie i to zarówno aktorskim, wokalnym, jak i w zakresie charakteryzacji postaci. Przedstawienie dobrze odzwierciedlało treść Mickiewiczowskiego poematu, choć nie brakowało w nim współczesnych akcentów (m.in. odniesienia do bieżących wydarzeń). Sceny dramatyczne przeplatały się zaś z komediowymi. Uczniom szczególnie przypadła do gustu kreacja Telimeny (zupełnie inna niż ta, którą kojarzymy np. z filmu Andrzeja Wajdy).

Entuzjazm wyrażony przez uczestników wycieczki pozwala wyrażać nadzieję, że to nie ostatnia wyprawa do teatru, na którą wybrali się nasi uczniowie. Być może niebawem odbędzie się kolejna dla zainteresowanych.