bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|28-03-2019

Spektakl „Sen nocy letniej”

Dnia 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły postanowili dzień wcześniej wystawić na deskach Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury spektakl Williama Szekspira pt. „Sen nocy letniej”. Na tę magiczną, pełną humoru historię opowiadającą o czasach miłości i kipiącej energią młodości zaprosiliśmy nie tylko uczniów i nauczycieli naszej szkoły, ale także najstarsze klasy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. II Armii Wojska Polskiego w Zbąszynku. Ponadto po południu uczniowie zagrali także dla mieszkańców gminy, wśród których znaleźli się również rodzice uczniów.

Sztuka, którą zaproponowaliśmy widzom, spotkała się z dużym uznaniem, co poświadczały gromkie brawa od widowni. Publiczność doceniła zaangażowanie i trud wszystkich aktorów wcielających się w poszczególne role. W gronie tym znaleźli się: Kamila Augustyniak (Hermia), Dorian Góral (Lizander), Karolina Winiarz (Helena), Dariusz Samczuk (Demeteriusz), Małgorzata Hołyńska (Tytania), Jakub Kostrzewski (Oberon), Kamila Suwiczak (Tezeusz), Karolina Lewandowska / Izabela Sołęga (Hipolita), Szymon Matusiak (Egeusz), Kinga Mazurczak (Puk), Michał Mudrecki (Osioł), Dżesika Płócienniczak, Patrycja Basińska, Zuzanna Połomska (elfy), a także Kacper Kozłowski, Jakub Mikołajczak, Bartosz Miszta, Paweł Wansorra, Mikołaj Zienkowicz, którzy w sposób niezwykle profesjonalny wcielili się w role drzew. Ich stroje przygotowały uczennice klasy 3IAE z panią Jolantą Kuleszą na czele.

Nad całością przedstawienia czuwał polonista Kamil Kromski, który na zakończenie przedstawienia podziękował wszystkim oferującym pomoc i wsparcie w przygotowaniu spektaklu. Szczególne podziękowania należą się jednak przede wszystkim aktorom. Gratulujemy im odwagi, talentu i zapału. Cieszy fakt, że już dziś deklarują oni chęć udziału w kolejnej sztuce, którą z pewnością niebawem przygotujemy ku uciesze wszystkich miłośników teatru.

Zobacz więcej zdjęć z przedstawienia.