bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|15-04-2019

WAGARY I TARGI EDUKACJI I PRACY

Tradycyjnie, jak co roku, w dniu 21 marca nasza szkoła zorganizowała dzień otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych i dotychczasowego gimnazjum. W tym roku była to już dziewiąta edycja WAGARÓW, a w progach naszej szkoły gościliśmy 330 uczniów z zaproszonych szkół, jak również takich, którzy przybyli pod opieką swoich rodziców, czy też dziadków. W tym dniu odbyły się również już po raz trzeci TARGI PRACY I EDUKACJI, na których gościliśmy przedsiębiorstwa, organizacje skupiające przedsiębiorców oraz szkoły wyższe.

W tym roku potencjalni kandydaci na uczniów naszej szkoły mogli uczestniczyć w przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły warsztatach tematycznych, podczas których prezentowane były kierunki kształcenia, jak również promowane były przedmioty ogólnokształcące. W ofercie znalazły się następujące warsztaty: CSI – laboratoryjne zagadki CKZiU, Laboratorium gier, Warsztaty historyczne ku Niepodległej, Szachista, czy pilot myśliwca (gry logiczne), Podróże kulturowe w języku obcym, Mechatronika dla domu i przemysłu, Zabawa w elektryka, Czary mary, jak wyczarować ogród, Przygoda z geografią, Informatyka nie musi być nudna, Ogród szkolny, Mobilne filmy, Warsztaty redakcyjne oraz Bliżej gwiazd. Obok warsztatów można było również obejrzeć Prezentację urządzeń peryferyjnych, Szkolne Muzeum Historyczne oraz Szkolną makietę kolejki. Na nasze zaproszenie odpowiedziała również współpracująca ze szkołą w zakresie prowadzenia klas mundurowych 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, której oddelegowani żołnierze odpowiadali na pytania uczniów oraz zaprezentowali na podwórzu szkolnym kołowy transporter opancerzony – ROSOMAK, który można było obejrzeć nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz.

Podczas WAGARÓW okazję do zaprezentowania zawodów na poziomie Branżowej Szkoły I Stopnia mieli również pracodawcy oraz kształcący się u nich nasi uczniowie. Można było skorzystać z usług fryzjerskich, porozmawiać z lakiernikami i mechanikami pojazdów samochodowych, jak również spróbować przysmaków serwowanych przez kucharzy z Przedszkola Niepublicznego Pod Muchomorkiem ze Zbąszynka oraz z Restauracji Czwórka ze Zbąszynia.

W przerwie, podczas której spotkaliśmy się wszyscy na podwórzu szkolnym, czas umilił nam występ naszego zespołu tanecznego CHEERLEADERS oraz pokaz tańca z ogniem przygotowany przez ucznia naszej szkoły Jana Hildebranda. Na naszych gości czekał również poczęstunek w postaci grochówki i ciasta drożdżowego. Uczniowie mieli też okazję sfotografować się na przygotowanej przez uczniów „ściance” lub upamiętnić wizytę w naszej szkole korzystając z usług Fotobudki.

Targi pracy i edukacji to impreza towarzysząca naszym WAGAROM, które otworzył tradycyjnie Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski. W budynku sali gimnastycznej zaprezentowały się firmy, nie tylko te, które na co dzień współpracują ze szkołą, ale również te, które poszukują potencjalnych pracowników. Na targach gościliśmy następujące firmy: PLK Zielona Góra, DOM Poznań, Zyguła Zbąszynek, BP Rogoziniec, Mc Donald Rogoziniec, KPP ze Świebodzina, PSP Świebodzin, TFP Babimost, Recaro Świebodzin, Remix s.a. Świebodzin, Nestle Kargowa, Przewozy Regionalne POLREGIO, Adient Polska Świebodzin oraz przedstawiciele szkół ZSL Rogoziniec, Akadamia Morska w Szczecinie, CKU Zielona Góra, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z Poznania i oczywiście współorganizatorzy targów Młodzieżowe Centrum Kariery przy LWK OHP Zielona Góra.

Dla naszych uczniów oraz dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów była to okazja to zapoznania się z ofertą poszczególnych firm, przeprowadzenia rozmów, tak, aby pozyskać, jak najwięcej informacji o wymaganiach pracodawców oraz możliwościach kształtowania ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Wszystkim wystawcom bardzo serdecznie dziękujemy, że odpowiadają na nasze zaproszenie i chętnie angażują się w tego typu inicjatywy, a naszym absolwentom, że powracają do nas i pomagają :).

Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w przygotowanie tego dnia, również bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że działania te przyczynią się do przekonania uczniów, że można kształcić się na miejscu.