bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Zyta|16-06-2019

Konkurs „Juvenes Translatores”

22 listopada 2018  r. w 28 państwach członkowskich UE  odbyła się 12. edycja konkursu „Juvenes Translatores” na najlepszego tłumacza. Celem tego konkursu jest popularyzowanie nauki języków obcych oraz przybliżenie młodym ludziom zawodu tłumacza.

„Dziedzictwo kulturowe Europy” – to temat tegorocznego konkursu w zakresie przekładu pisemnego, który co roku ogłasza Departament Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

Do zmagań konkursowych przystąpiło pięciu najbardziej przygotowanych uczniów z klas drugich naszej szkoły. Uczniowie PATRYCJA BASIŃSKA i KAMILA SUWICZAK (kl. 2A) oraz ADAM MIELNICZUK, MAKSYMILIAN PATALAS i KAROLINA KOZIK (kl. 2IM1) tłumaczyli tekst „Three culture vultures hit the tracks” („Troje kulturomaniaków na szlaku”) w wybranej przez siebie kombinacji językowej – z angielskiego na polski.

4 lutego 2019 r. ogłoszono nazwiska autorów najlepszych 28 tłumaczeń spośród 3252 uczestników konkursu. Chociaż nie udało się naszym wychowankom zwyciężyć,  jesteśmy dumni, że uczniowie CKZiU im. Jana Pawła II w Zbąszynku mogli spróbować swoich sił w konkursie na szczeblu międzynarodowym i za kilka dni zostaną im wręczone pamiątkowe świadectwa  uczestnictwa od Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych.

Opiekunowie:Tatiana Zalewska, Barbara Pieńkowska
Zdjęcia: Kamil Feliszewski