bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|14-11-2012

„Razem odkrywamy Europę” – współpraca z niemiecką szkołą w Lipsku.

Image

W dniach od 7 do 9 listopada 2013 gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli niemieckiej szkoły: Pana Dyrektora Thomasa Graupner oraz dwóch nauczycieli: Pana Zangrando (nauczyciela wychowania fizycznego i historii) oraz Pana Seifert (nauczyciela przedmiotów zawodowych w zawodzie elektryk). Celem wizyty było zaplanowanie współpracy między naszymi szkołami poprzez organizację wymiany młodzieży.

Berufliches Schulzentrum 7 w Lipsku (www.bsz7-leipzig.de) jest szkołą średnią kształcącą głównie pod kątem zawodowym w następujących zawodach: zawody elektryczne w przemyśle i rzemiośle oraz projektowanie wnętrz. Podobnie jak nasza szkoła skupia w sobie kilka typów szkół, jednakże nie można porównywać ich z systemem polskim.

Podczas wizyty goście z Niemiec mieli możliwość wglądu w życie codzienne, jakie toczy się w naszej szkole, a dzięki uprzejmości Pana Mariusza Graczyka oraz Pani Jolanty Kuleszy mogli uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, jak również pożeglować po Jez. Zbąszyńskim z Panem Ryszardem Braun.

W bardzo przyjaznej atmosferze uzgodniono, że pierwsze spotkanie uczniów naszych szkół odbędzie się w dniach od 13 do 19 maja 2013 w Lipsku. Podczas tej wizyty uczniowie naszej szkoły (grupa maks. 15-osobowa) będą mieli możliwość zwiedzenia zakładów Porsche, jak również zabytków miasta Lipsk oraz uczestniczyć w trzydniowej wycieczce rowerowej wzdłuż rzeki Elby, aby poznać lepiej okolicę. Z rewizytą uczniowie z Niemiec przyjadą do nas we wrześniu 2013.

Cieszymy się na owocną współpracę między naszymi szkołami i zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w tą współpracę.