bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Nowy rok szkolny zainaugurowany…

Początek września od zawsze wiąże się z końcem wakacji i powrotem do szkół. 2 września w poniedziałkowy poranek licznie zgromadzeni uczniowie i nauczyciele spotkali się w budynku sali gimnastycznej, aby w pełni sił i energii po dwumiesięcznym odpoczynku rozpocząć nowy rok szkolny.

To szczególny rok, ponieważ naukę w murach naszej szkoły rozpoczęło aż 8 klas pierwszych. Po raz ostatni przyjęliśmy do trzyletniego liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum absolwentów gimnazjów. Jednocześnie swoją edukacyjną przygodę rozpoczynają u nas pierwsi absolwenci klas ósmych szkół podstawowych, którzy będą się uczyli w czteroletnim liceum i pięcioletnim technikum. Ponadto – jak co roku – przywitaliśmy nowych uczniów szkoły branżowej.

Do wszystkich pierwszoklasistów życzliwie zwróciła się pani dyrektor Ewa Omelczuk, która w swoim inauguracyjnym przemówieniu dodała im otuchy i życzyła wszelkiej pomyślności, zapewniając także o otwartości i pomocy całej społeczności szkolnej. Pani dyrektor zaapelowała do uczniów klas starszych, aby zatroszczyli się o swoich kolegów i otoczyli ich opieką.

Mamy nadzieję, że wszyscy szybko zaadaptują się w nowych warunkach i z uśmiechem na ustach będą uczestniczyć w życiu szkoły. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz pracownikom życzymy, aby czerpali oni radość i satysfakcję z pracy i podejmowanych w niej działań. W sposób szczególny życzenia kierujemy do uczniów klas trzecich i czwartych, którzy w roku szkolnym 2019/2020 będą się mierzyli z egzaminem maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie.

Warto podkreślić, że w tym wyjątkowym dniu uczciliśmy także przypadającą na 1 września osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tragiczne wydarzenia z kart historii naszego kraju przypomniał krótko nauczyciel historii pan Ryszard Pietrzak.