bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Integracje klas pierwszych

Tradycyjnie w drugim tygodniu września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczą w wyjazdach integracyjnych, by w swobodnych okolicznościach na łonie natury poznać się bliżej i zaprzyjaźnić.

W tym roku wycieczki zostały podzielone na kilka turnusów (10–13 i 16 września). We wtorek integracyjne szlaki przetarli uczniowie klasy 1A. Dzień później integrowały się klasy 1EM i 1MA, w czwartek pierwszoklasiści z klas IA oraz B, a w piątek uczniowie klasy 1IE i 1W2. Jako ostatnia w nowym tygodniu na integrację pojedzie klasa 1W1.

Pierwszoklasiści integrowali się nad jeziorem w Niesulicach, a ich czas wypełniony był różnorodnymi aktywnościami. Uczniowie poznawali się podczas warsztatów integracyjnych i rejsów żeglarskich, nad którymi czuwali pani pedagog Mariola Szukalska oraz zapaleni miłośnicy sztuki żeglarskiej – panowie Ryszard Braun i Mariusz Mazurek.

Wyjazdy integracyjne stanowią świetną okazję, aby wzajemnie się poznać, przełamać nieśmiałość i z dobrą energią wkroczyć w rok szkolny. Uśmiechy, które nie schodziły z twarzy uczestników wycieczek, dowodzą, że wszyscy uczniowie wykorzystali ten czas i wrócili zadowoleni.