bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|16-09-2019

Intensywny czas w klasach mundurowych

Początek roku szkolnego dla uczniów z klas pożarniczo-wojskowych okazał się dużym wyzwaniem. W ostatnim czasie pod opieką pana Roberta Baksalarego uczestniczyli oni w wielu zawodach i imprezach adresowanych do klas mundurowych. Wszyscy dumnie reprezentowali naszą szkołę. Poniżej krótka relacja z tych wydarzeń.

VI CROSS COMANDO W BOLESŁAWCU

W sobotę 7 września wybrani uczniowie (Dżesika Płócienniczak, Kamil Biegała, Mikołaj Hoffman, Mikołaj Jundziłł, Jacek Olender, Karol Sługocki i Wiktor Szymański) wzięli udział w VI CROSS COMMANDO o statuetkę „Brunatnego Niedźwiedzia” w Bolesławcu, którego celem jest m.in. popularyzacja zdrowego trybu życia i biegów masowych. Warto podkreślić, że Dżesika Płócienniczak z klasy 3A zajęła I miejsce, natomiast Mikołaj Hoffman z klasy 1B nie mniej zaszczytne miejsce III. Serdecznie gratulujemy!

VIII DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA
SPORTOWO-OBRONNE W BOLESŁAWCU

W dniach 9-12 września 2019 r. uczniowie z klas mundurowych (1B i 2B): Oskar Duchnik, Mikołaj Hoffman, Mikołaj Jundziłł, Jacek Olender i Karol Sługocki uczestniczyli w VIII Drużynowych Mistrzostwach Sportowo-Obronnych w Bolesławcu. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.

Chłopcy wykazali się sprawnością, wytrzymałością i umiejętnością współpracy w bardzo zróżnicowanych konkurencjach (m.in. marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód, strzelanie z karabinka i broni krótkiej, pokonywanie elementów toru przeszkód na Ośrodku Sprawności Fizycznej oraz rzucanie granatem na celność i odległość).

DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR

W piątek 13 września uczniowie klas pożarniczo-wojskowych (1A, 1B i 2B) wzięli udział w Dniu Otwartych Koszar, który odbywał się na Placu Ćwiczeń Ogniowych w Wędrzynie. Organizatorem wydarzenia była 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, z którą na co dzień współpracujemy.

Nasza młodzież miała możliwość zapoznania się ze sprzętem bojowym, którym dysponuje Wielkopolska Brygada, policjanci i strażacy z Sulęcina, a także Straż Graniczna z Krosna Odrzańskiego. W ramach imprezy udostępniono im także park linowy, a na odważnych czekały również różnego rodzaju trenażery wspomagające naukę celnego prowadzenia ognia. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.