bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek 15 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, choć oficjalnie święto to przypada dzień wcześniej. W tym roku oprawą artystyczną zajęli się uczniowie klasy 3IM2 wspierani przez Młodzieżową Radę Szkoły oraz wychowawcę – p. Mariusza Króla. Udowodnili oni, że wdzięczność nauczycielom za ich codzienny wysiłek można wyrazić także niesztampowo, gdyż poprzez zabawę.

Na zaproszenie organizatorów nauczyciele spotkali się w jednej z sal lekcyjnych, by wziąć udział w teleturnieju inspirowanym znanym programem telewizyjnym „Familiada”. Rolę prowadzącego przejęli Zuzanna Połomska i Jakub Mikołajczak. Po jednej stronie stanęła drużyna „Romantycznych belfrów”. W ich skład wchodzili: p. Joanna Korzeniewska, p. Anna Szulc, p. Daniel Dajczak oraz p. Kamil Kromski. Po przeciwnej stronie barykady znalazł się zespół „Krateczek” zasilany przez p. Hannę Pracuk, p. Annę Stachowiak, p. Kamila Feliszewskiego oraz p. Dariusza Furmaniaka. Pozostałe grono pedagogiczne z panią dyrektor na czele dopingowało swoich kolegów.

Drużyny mierzyły się z różnymi pytaniami dotyczącymi naszej szkoły, naszych uczniów, a także samych nauczycieli. Pytano m.in. o to, gdzie uczniowie lubią spędzać przerwy albo u którego z nauczycieli najtrudniej ściągać na sprawdzianach. Jak się okazało, pytania bynajmniej nie należały do łatwych. Ostatecznie zwyciężyła drużyna „Krateczek”, z których jury wytypowało zwyciężczynie – p. Hannę Pracuk oraz p. Annę Stachowiak.

Na zakończenie imprezy nauczyciele przenieśli się do holu głównego, gdzie licznie zgromadzeni uczniowie wręczyli im kwiaty oraz zaśpiewali gromkie „Sto lat”. Całość zwieńczył występ wokalny Kamili Suwiczak.

Bardzo dziękujemy uczniom za wszelkie wyrazy uznania. Wiele one dla nas znaczą. Dowodzą bowiem o wyjątkowości tego zawodu, który wciąż mimo wszystko jest wartością samą w sobie.