bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|23-12-2019

Uczniowie CKZiU pomagają także zwierzakom

W myśl hasła, że bezbronnym zwierzętom należy pomagać, w naszej szkole z inicjatywy pani Zyty Buchwald i pani Barbary Pieńkowskiej odbyła się zbiórka pieniędzy dla Domu Tymczasowego Nadzieja prowadzonego przez panią Sylwię Dynowską ze Zbąszynia. Dom utrzymuje się z datków przyjaciół Pani Sylwii oraz ze zbiórek, które coraz częściej organizowane są przez okoliczne szkoły.

Pani Sylwia pomaga głównie kotom, ale także dzikim zwierzętom, m.in. wiewiórkom, współpracuje ze schroniskiem w Zielonej Górze, pomaga w wyłapywaniu bezdomnych kotów i ich kastracji, co zapobiega bezdomności. W dniach od 11 do 17 grudnia odbyła się zbiórka pieniędzy w poszczególnych klasach, które następnie przekazano organizatorkom.

Nasi uczniowie znów pokazali, jak drzemie w nich wielka chęć do pomagania. To bardzo budujące, że w kolejnej inicjatywie charytatywnej nie zabrakło osób, które się w nią zaangażowały, by tak znacząco wspomóc zwierzaki. Największe wsparcie okazały klasy 1A, 1B, 1IA, 2A oraz 2B – uczniowie z tych klas postanowili działać kolektywnie. Nie zabrakło jednak indywidualnych darczyńców z pozostałych grup. Ich pomoc także jest nieoceniona. W sumie udało się zebrać 440,50 zł oraz kilka upominków. Za zebrane środki kupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy (ponad 30 kg karmy dobrej jakości oraz mleko dla kociąt).

W imieniu pani Sylwii oraz zwierząt bardzo dziękujemy, Drodzy Uczniowie!