bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Rozgrywki piłki siatkowej – Licealiada 2020

W dn. 16-17 stycznia w hali sportowej naszej szkoły odbyły się rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt oraz chłopców w ramach corocznej Licealiady. W zawodach, które miały rangę turnieju powiatowego, uczestniczyły trzy drużyny reprezentujące szkoły średnie powiatu świebodzińskiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie, Powiatowy Zespół Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie oraz – także w roli gospodarzy – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Naszą żeńską reprezentację stanowiły: Małgorzata Hołyńska, Weronika Marciniec, Klaudia Matysik, Klaudia Pluskota, Kamila Suwiczak, Aleksandra Szymańska, Andżelika Śmiałek i Zuzanna Wróbel. Drużynę męską zasilili natomiast: Jakub Konieczek, Hubert Kostera, Emanuel Kozon, Maciej Kubiak, Bartosz Miszta, Maciej Pers, Jakub Rucioch, Damian Slośnik, Mateusz Szlegiel, Paweł Wansorra, Mikołaj Zienkowicz.

Obie drużyny, które przygotowywał trener Mariusz Król, dzielnie spisywały się podczas wszystkich rozgrywek. Kibice dopingujący swoich kolegów na brak pozytywnych emocji nie mogli narzekać, a nasi uczniowie dowiedli, że w piłce siatkowej nie mają sobie równych. W klasyfikacji generalnej zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zdobyli I miejsce (nasze reprezentacje wygrywały każdy mecz wynikiem 2:0). Świebodzińscy goście musieli uznać wyższość obu drużyn ze Zbąszynka, których zwycięstwo dało nam awans do ćwierćfinałów Licealiady!

W ubiegłym roku panie zdobyły tytuł mistrzyń województwa, panowie zaś – IV miejsce w finale. Pragniemy utrzymać tę dobrą passę w roku 2020, dlatego mocno trzymamy kciuki za naszą kadrę. Już teraz jednak, nie bacząc na dalsze wyniki, chcemy wyrazić dumę zarówno z naszych dziewcząt, jak i chłopców. Wszyscy wykazują hart ducha, bezpardonowo walcząc do końca, jednocześnie pamiętając o uczciwej rywalizacji. Gratulujemy trenerowi oraz wszystkim zespołom. Podziękowania należą się również naszym szkolnym cheerleaderkom, które energetycznie dopingowały swoich kolegów.

Poniżej fotorelacja z dwudniowych spotkań.

  • Czwartek, 16.01.2020 (mecz drużyn żeńskich)
  • Piątek, 17.01.2020 (mecz drużyn męskich)
  • Szkolne cheerleaderki

Autorami zdjęć są: A. Derda, W. Dura, D. Góral, L. Tomaszewska.