bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|14-02-2020

Walentynki w wydaniu filantropijnym

14 lutego na całym świecie obchodzone jest święto zakochanych zwane walentynkami. Również społeczność naszej szkoły postanowiła celebrować ten dzień. Szkolne walentynki przybrały w tym roku szczególny charakter, gdyż trwały aż dwa dni i zostały połączone z akcją charytatywną na rzecz Cypriana Sobieszka – młodego piłkarza, byłego zawodnika Syreny Zbąszynek, który właśnie rozgrywa swój najważniejszy mecz, walcząc o własne zdrowie i życie.

Tegorocznym organizatorem walentynek była klasa 1B wraz z wychowawczynią – panią Barbarą Pieńkowską. Z ich inicjatywy przygotowano kiermasz ciast i wypieków, które były sprzedawane w szkolnej świetlicy w czwartek oraz w piątek. W przygotowanie słodkich łakoci zaangażowało się bardzo wiele nauczycieli i uczniów. Dochód ze sprzedaży (1171,60 zł) w całości został poświęcony na kosztowne leczenie nowotworu, z którym zmaga się Cyprian.

Poza słodkim akcentem dobroczynnym nie zapomniano także o dniu św. Walentego. W ramach walentynek funkcjonowała walentynkowa poczta roznoszona w piątek w czasie lekcji. Przygotowano również tzw. „ściankę fotograficzną” z miłosnym motywem, przy której można było pozować. Cieszyła się ona wielkim powodzeniem i to nie tylko wśród zakochanych par, co dokumentuje bogata fotorelacja załączona poniżej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli walentynkową akcję charytatywną. Podziękowania tyczą się zarówno tych, którzy poświęcili swój czas, aby przygotować wypieki, jak i tych, którzy się nimi raczyli. Wasza dobroć i hojność jest niebywale budująca!

Więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku.