bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Finał Diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej

W środę 4 marca 2020 w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze odbył się finał diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku odbywała się ona pod hasłem: Dumni z Ewangelii i z Polski.

W konkursie udział wzięło 26 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym troje uczniów naszej szkoły: Anastazja Rychła z klasy 1A, Dorian Góral z klasy 2A oraz Adam Mielniczuk z klasy 3IM1. Co prawda nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do ogólnopolskiego etapu, ale gratulacje należą im się z całą stanowczością. W teście bowiem należało wykazać się znajomością nie tylko Ewangelii, ale także Dziejów Apostolskich, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz wybranych tekstów św. Jana Pawła II i opracowań.

Do konkursu naszych uczniów przygotowywali katecheci – p. Barbara Zaremba oraz ks. Jakub Świątek, którym także gratulujemy. Szczegółowa relacja z Olimpiady wraz z wypowiedziami uczniów oraz ich opiekunów do przeczytania TUTAJ.

Fot. K. Krasowska / niedziela.pl