bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|24-04-2020

Zakończenie zajęć w klasach maturalnych

Koniec kwietnia to w szkołach ponadpodstawowych czas szczególny. Wtedy bowiem następuje chwila pożegnania trzecioklasistów z liceum oraz czwartoklasistów z technikum. Tegoroczne rozstanie jest na wskroś wyjątkowe. Z powodu dobrze znanych nam okoliczności nie możemy jako społeczność szkolna podziękować naszym absolwentom i pożegnać ich w uroczysty sposób, tak jak mamy to w zwyczaju. Pragniemy jednak złożyć wszystkim uczniom słowa uznania i gratulacje z okazji ukończenia szkoły średniej. Wyrażamy jednocześnie nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać, gdy pandemia ustanie.

W roku szkolnym 2019/2020 naszą szkołę ukończyło 31 uczniów liceum ogólnokształcącego oraz 41 uczniów technikum, łącznie 72 absolwentów, którzy w ciągu tych trzech bądź czterech lat edukacji w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku niejednokrotnie wykazywali się swoimi zdolnościami i talentami, reprezentowali naszą szkołę w różnych dziedzinach, sławiąc tym samym jej dobre imię. Wśród abiturientów są uczniowie, na których pomoc zawsze można było liczyć.

Jak co roku nie zabrakło tych, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Najlepszym absolwentem technikum został Andrzej Zagórski z klasy 4IAE (średnia ocen: 5,38). Do grona najlepszych licealistów dołączyła z kolei Karolina Lewandowska z klasy 3A (średnia ocen: 5,25). Oboje otrzymają stypendium ufundowane przez Burmistrza Zbąszynka Wiesława Czyczerskiego.

To nie jedyni uczniowie, którzy złotymi zgłoskami zapiszą się na kartach historii naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługują także Dawid Wiliński i Daniel Jaworski (klasa 4M), Klaudia Pluskota i Izabela Sołęga (klasa 4IAE) oraz licealistki: Kamila Augustyniak, Weronika Marciniec, Paulina Jasińska, Martyna Konieczna (klasa 3A). Jesteśmy dumni jednak z wszystkich, bo praca z każdym uczniem daje niebywałą satysfakcję, napawa olbrzymią radością. Wszelkie, nawet na pozór niewidoczne postępy, których wśród naszych uczniów było bardzo wiele, są tym, co stanowi o ich wartości.

Całe grono pedagogiczne na czele z wychowawcami i dyrekcją raz jeszcze gratuluje Wam, Drodzy Uczniowie, dziękując jednocześnie za każde piękne chwile, które stały się Waszym udziałem.

Poniżej słowa pani dyrektor Ewy Omelczuk adresowane do absolwentów:

Są różne gusta muzyczne. Każdy z nas preferuje inny rodzaj muzyki, każdemu z nas wpada w ucho inna piosenka. Moją uwagę przykuła ostatnio piosenka zespołu Dżem, jednakże nie ze względu na aranż muzyczny, ale na słowa, które – wydaje mi się – mogą być piękną dedykacją na pożegnanie z Wami, absolwentami klas 3A, 4M oraz 4IAE. Żegnamy się dość nietypowo i w niecodziennych warunkach.

Chciałabym Wam bardzo serdecznie pogratulować tego, że wszystkim udało się ukończyć szkołę, a tym, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, przekazać słowa uznania.

Chciałabym podziękować Wam za zaangażowanie w życie szkoły, reprezentowanie jej w konkursach, uroczystościach, za to, że byliście z nami przez te 3 lub 4 lata, i za to, że tworzyliście społeczność Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Wszystkim Wam dedykuję słowa piosenki, z nadzieją, że ta chwila bycia uczniem naszej szkoły zapadnie Wam w pamięci i mimo wszystko będzie wywoływała uśmiech na Waszych twarzach.

Życzę Wam powodzenia i wierzę, że spotkamy się jeszcze na egzaminie maturalnym, a spotkanie to będzie okazją do osobistego podziękowania Wam w sposób, który jest tradycją każdej szkoły.

Dziękuję
Ewa Omelczuk

A tutaj mały bonus, czyli rzut oka w przeszłość i teraźniejszość… ;)

Klasa 1M (2016) / klasa 4M (2020)

Klasa 1IAE (2016) / klasa 4IAE (2020)

Klasa 1A (2017) / klasa 3A (2020)

Podziękowania od maturzystów:

W tym trudnym dla nas czasie chcielibyśmy
chociaż w ten sposób podziękować za trud włożony w nasza naukę
Za serce, uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach
mogliśmy zawsze na Państwa liczyć.
Jesteśmy wolni od szkoły
lecz nie od wiedzy którą wy drodzy nauczyciele nam przekazaliście.

Dziękujemy za wszystko z całego serca! ;*

Maturalna Klasa 3a