bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Ósmoklasisto, dołącz do nas!

Wiosną tradycyjnie rozpoczyna się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Społeczność naszej szkoły podejmuje wówczas niezwykle intensywną pracę promującą Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Jej celem jest wzbudzenie zainteresowania naszą placówką wśród uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. To właśnie na przełomie marca i kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzają okoliczne szkoły, by opowiadać o walorach związanych z podjęciem nauki właśnie u nas.

Co roku 21 marca – tj. pierwszego dnia wiosny – organizujemy także „Wagary CKZiU”, w czasie których staramy się przybliżyć potencjalnym przyszłym pierwszakom z klas VIII szkół podstawowych oferowane kierunki kształcenia. W tym roku planowaliśmy X edycję imprezy, lecz sytuacja epidemiczna uniemożliwiła jej przeprowadzenie (zobacz, jak było w roku 2019).

W bieżącym roku zakrojona na tak olbrzymią skalę promocja była utrudniona. Nie tracimy jednak nadziei, że już wkrótce uda nam się wrócić do normalności. Mamy wręcz pewność, że niebawem to nastąpi i że ponownie spotkamy się w szkolnych ławkach z naszymi uczniami. Od września w murach szkoły pragniemy widzieć również nowych uczniów klas pierwszych, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów z okolicznych szkół do podjęcia nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku.

Uznaliśmy, że nikt lepiej nie opowie o szkole jak ci, bez których nie miałaby ona sensu istnienia. Drodzy Ósmoklasiści, poniżej prezentujemy wypowiedzi Waszych starszych kolegów z klas liceum ogólnokształcącego, technikum oraz szkoły branżowej. Dajcie się im namówić i dołączcie do nas we wrześniu!

Poniżej przedstawiamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:

Niezbędne informacje (w tym także wymagane wnioski) wszyscy zainteresowani nauką u nas znajdą w zakładce REKRUTACJA.