bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|01-09-2020

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty…

Na powyższe słowa otwierające nowy rok szkolny z większym bądź mniejszym entuzjazmem czekaliśmy wszyscy po dwóch miesiącach wakacji, które nieubłaganie dobiegły końca. Niezbicie świadczy o tym kartka z kalendarza – 1 września to tradycyjnie dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Fakt, zgodnie z którym możemy w końcu  ponownie spotkać się w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku, z jednej strony napawa nadzieją na powrót do normalnego funkcjonowania szkoły, z drugiej zaś rodzi obawy i niepewność związane z pandemią koronawirusa, która wciąż nie ustaje.

Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się we wtorkowy poranek na szkolnym placu, na którym o godz. 9:00 spotkali się uczniowie klas drugich oraz trzecich (z wyłączeniem klas trzecich liceum ogólnokształcącego). Godzinę później w tym samym miejscu zebrali się uczniowie klas pierwszych oraz tegoroczni maturzyści z klas trzecich oraz czwartych.  

Wszystkich zgromadzonych uczniów i nauczycieli przywitała pani dyrektor Ewa Omelczuk, która przedstawiła najważniejsze założenia dotyczące życia szkoły – nakreśliła stojące przed nami wyzwania oraz cele, omówiła ponadto niezbędne wytyczne sanitarne, do których przestrzegania została zobligowana cała społeczność szkolna (zobacz tutaj). Mają one na celu ograniczenie ryzyka zakażenia. Bardzo prosimy wszystkich uczniów o poważne potraktowanie wszelkich procedur i dbanie – na ile to możliwe – o zachowanie dystansu społecznego.

W roku szkolnym 2020/2021 uczyć się będzie z nami 475 uczniów, w tym 107 w czterech klasach pierwszych. W swoim przemówieniu pani dyrektor wyraziła ufność, że nowicjuszom spodoba się w wybranej szkole. Zapewniła też, że mogą liczyć na wszechstronną pomoc ze strony nauczycieli oraz starszych kolegów.

W czasie inauguracyjnego spotkania pani dyrektor przedstawiła ponadto nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w Centrum (p. Joanna Kasprowiak – przedmioty zawodowe, p. Paulina Majkut – historia, p. Agnieszka Myślicka – j. niemiecki, p. Joanna Przybyła – j. niemiecki, p. Adrianna Sawicka – chemia, p. Joanna Sidorenko – pedagog, p. Karolina Sikorska – zespół szkolnych cheerleaderek, ks. Dawid Klepusewicz – religia). Zaprezentowała także wychowawców klas. Opiekunami klas pierwszych zostali: p. Anna Szulc (kl. 1A), p. Przemysław Kranz (kl. 1EM), p. Hanna Pracuk (kl. 1IA) oraz p. Robert Baksalary (kl. 1W). W klasach drugich, trzecich oraz czwartych wychowawcy klas nie ulegli zmianie.

Chcielibyśmy, aby rozpoczynający się rok szkolny nie był już tak zaskakujący jak miniony rok. Mamy nadzieję, że zakończymy go w normalnym trybie, bez konieczności wdrażania nauczania zdalnego. Gdyby jednak nastąpiła taka konieczność, dołożymy wszelkich starań, by proces edukacyjny mógł przebiegać bez większych zakłóceń.

Tradycyjnie trzymamy kciuki za tegorocznych uczniów klas trzecich i czwartych przygotowujących się do egzaminów zawodowych oraz maturalnych. Wierzymy, że dany im czas na naukę zostanie w pełni wykorzystany i zaowocuje satysfakcjonującymi wynikami. Już teraz życzymy powodzenia!