bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|21-09-2020

Integracji nadszedł czas…

Jak co roku wraz z początkiem września w naszej szkole organizowane są spotkania integracyjne dla klas pierwszych. Mają one na celu stworzenie warunków do bliższego poznania i zakolegowania. Nie jest tajemnicą, że szkolne lata mijają uczniom przyjemniej, gdy przebywają w towarzystwie osób, które są im znane i z którymi czują się dobrze, stąd tak duży nacisk kładziemy na integrację.

Spotkania odbyły się w dniach 15-18 września – każdy z nich był zarezerwowany dla innej klasy pierwszej. We wtorek 15 września integrowali się licealiści z klasy 1A, kolejnego dnia uczniowie klasy 1EM, natomiast dzień później integracji poddali się uczniowie klasy 1IA. Ostatniego dnia, w piątek, na integrację wybrali się pierwszoklasiści ze szkoły branżowej.

Niestety ze względu na panujący stan epidemiczny każda z klas spędzała ten dzień osobno w swoim gronie nad Jeziorkiem Koźlarskim. Pierwszoklasistom towarzyszyli wychowawcy wraz z panią pedagog Joanną Sidorenko, która na ten dzień przygotowała wiele zadań pozwalających klasie zgrać się i poznać. 

Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie pozytywnych relacji. Wyjście to było doskonałym wyborem dla osób, które pragną bliżej się poznać w niecodziennych okolicznościach. Każdy uczeń, jak i wychowawca miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony. Zadania, jakie mieli do wykonania, przysparzały wiele śmiechu oraz uśmiechu na twarzach. Poświadczają one, że nie był to czas stracony, każdy dobrze się bawił i – co najważniejsze – nadrzędny cel integracji został osiągnięty.