bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|13-10-2020

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś, tj. 13 października, uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, który zwyczajowo przypada 14 października. Owa data stanowi pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej powołaną z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 r. Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku nie zapomniała w przededniu powyższej rocznicy o swoich nauczycielach i złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Warto wspomnieć, że uczniowie nie ograniczyli się jednak do samych życzeń. Każdy nauczyciel z naszej szkoły otrzymał bowiem w prezencie soczyste jabłko dla polepszenia zdrowotności (tak nam wszystkim potrzebnej), a panie ponadto bukiety kwiatów przygotowane przez architektki krajobrazu. Dodatkowo nauczyciele mieli możliwość sprawdzenia się w krótkim teście dotyczącym szkoły (pytano m.in. o rok jej powstania, o to, ile mierzy długi korytarz, jaka jest cena mlecznej czekolady w dystrybutorze ciepłych napojów, o numery poszczególnych gabinetów lekcyjnych, o liczbę stolików w szkolnej świetlicy itp.). W sumie do zdobycia było 10 punktów, ale nikomu nie udało się odpowiedzieć bezbłędnie. Mimo to jednak walka pomiędzy nauczycielami była wyrównana, każdy z nich zaś mógł także liczyć na pomoc uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsce (8 punktów): p. Joanna Korzeniewska, p. Magdalena Krajkowska oraz p. Dariusz Furmaniak
II miejsce (7 punktów): p. Natalia Łupkowska oraz p. Barbara Zaremba
III miejsce (6 punktów): p. Wioleta Muszyńska, p. Daniel Dajczak oraz p. Marcin Kumke
Gratulujemy nauczycielom i cieszymy się, że tak ochoczo wzięli udział w zabawie.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej zorganizowała klasa 2MA przy wsparciu Młodzieżowej Rady Szkoły. Nieodzowną pomoc okazała im p. Jolanta Kulesza. Bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć i życzenia. Wiele one znaczą dla każdego nauczyciela.

Poniżej fotorelacja z dzisiejszego święta.