bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Nauka zdalna po feriach

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. do nauki stacjonarnej w szkołach w ścisłym reżimie sanitarnym wracają wyłącznie uczniowie klas I-III szkół podstawowych. To oznacza, że uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą uczyć się zdalnie z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Uczniowie klas maturalnych – tak jak przed feriami – mogą uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w niewielkich grupach do pięciu osób, natomiast uczniowie klas I-III technikum mogą brać udział w konsultacjach z przedmiotów zawodowych o charakterze praktycznym w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin. Zainteresowani uczniowie powinni kontaktować się w tej sprawie z uczącymi ich nauczycielami. Praktyczna nauka zawodu dla uczniów szkoły branżowej odbywa się na dotychczasowych zasadach u pracodawców zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Prosimy uczniów i rodziców o bieżące odczytywanie wiadomości i ogłoszeń przekazywanych drogą elektroniczną za pośrednictwem dziennika Librus.

Szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek zostały udostępnione na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki (do przeczytania tutaj).