bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|07-06-2021

Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!

W ubiegłym tygodniu nasza szkoła została nominowana przez Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu do społecznej akcji #challengeniebieskiemotyle2021 na rzecz osób ze spektrum autyzmu. Jej ogólnopolskim inicjatorem jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu. Głównym celem wyzwania jest szerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Z radością przyjęliśmy rzucone nam przez zaprzyjaźnionych leśników wyzwanie. Do akcji włączyliśmy się z dużym zaangażowaniem, co poświadczają publikowane na dole zdjęcia. Bardzo dziękujemy rogozinieckiej szkole za nominację. Sami z kolei pragniemy zaprosić do zabawy Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszynku, Szkołę Podstawową im. Emilii Szczanieckiej w Szczańcu, a także Dzienny Dom „Senior-Wigor”.

Poniżej prezentujemy zadania, które należy wykonać w ramach wyzwania. Aby przekazać niebieską iskierkę przyjaźni, wystarczy:
1. ubrać się na niebiesko,
2. wykonać pracę plastyczną (np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej, np. „taniec motyla”),
3. zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil facebookowy oraz przesłać je na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com (ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były nagrane lub napisane pozdrowienia: Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!),
4. nominować kolejne dwie osoby i jedną grupę klasową, oddział przedszkolny lub instytucje i powiadomić je o tym (na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin).

Powodzenia!