bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|16-09-2021

Wyjazdy integracyjne pierwszoklasistów

W drugiej połowie września w naszej szkole organizowane są tradycyjne spotkania integracyjne dla uczniów klas pierwszych. Ich celem jest umożliwienie młodzieży bliższego poznania się oraz nawiązania relacji na swobodnym gruncie poza szkołą.

W bieżącym roku wycieczki integracyjne odbyły się w terminie 13-15 września. W poniedziałek integrowali się uczniowie liceum ogólnokształcącego z klasy 1A. We wtorek na integrację pojechała klasa 1EM technikum, dzień później – w środę, tj. w ostatnim dniu integracji – ich koledzy z klasy 1IA oraz uczniowie szkoły branżowej z klasy 1W.

Młodzież wraz z wychowawcami wybrała się do Niesulic położonych nad jeziorem Niesłysz, by wziąć udział w rejsach łódkami bądź żaglami pod kierunkiem p. Mariusza Mazurka oraz w zabawach przygotowanych przez panią pedagog Joannę Sidorenko. Obie aktywności sprzyjały temu, by powiedzieć coś o sobie i dowiedzieć się interesujących faktów o swoich kolegach i wychowawcy. Stanowiły również doskonałą okazję do podziwiania piękna krajobrazu z samego środka jeziora.

Nie ulega wątpliwości, że integracja jest ważnym elementem spajającym klasę, gdyż daje uczniom poczucie przynależności do grupy klasowej. Niezbitym dowodem na to, że udało się zrealizować założony cel zjednoczenia grup, były szczere i promienne uśmiechy, które towarzyszyły wszystkim uczestnikom integracji. Ufamy, że dzięki temu nasi pierwszoklasiści będą współpracowali i odnosili się do siebie z empatią oraz z niemałą dozą życzliwości.