bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Czas klasowych wycieczek

Początek nowego roku szkolnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku upłynął pod znakiem szkolnych wycieczek. Wraz z rozpoczęciem pierwszych lekcji spora część naszych starszych uczniów zdecydowała się wziąć udział w jedno- bądź kilkudniowych wyjazdach. Celem wycieczek było nie tylko poznawanie i zwiedzanie miejsc, do których wybrali się uczniowie wraz z nauczycielami. Nie mniej istotnym zamysłem organizatorów był ten związany z reintegracją klas oraz poprawą stanu zdrowia młodzieży po powrocie do nauki stacjonarnej.

W dniach 15-17 września 2021 r. na trzydniowe wycieczki wybrali się uczniowie czterech klas. Klasy 3IE oraz 3MA pojechały do Niechorza, aby spędzić miło czas nad morzem. Młodzież zwiedzała najbliższą okolicę, spacerując na przykład po nadmorskiej plaży, oraz zażywała kąpieli w pobliskim basenie umiejscowionym w ośrodku wczasowym, z którego usług korzystali. Opiekunami uczniów byli: p. Jolanta Kulesza, p. Wioleta Muszyńska oraz p. Daniel Dajczak.

Więcej zdjęć z wycieczki do zobaczenia na szkolnym Facebooku.

W tym samym czasie na wyciecze byli również licealiści z klasy 3B oraz chłopcy z klasy 4EM technikum. Towarzyszyły im panie: Renata Lichtarowicz, Joanna Mewes i Barbara Pieńkowska. Wybranym miejscem odpoczynku był ośrodek wypoczynkowy w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz. Czas upływał im na różnego rodzaju aktywnościach fizycznych. Odbyli na przykład rejsy żaglami (dzięki uprzejmości p. Mariusza Mazurka), a także długodystansowe spacery w lesie w poszukiwaniu grzybów. Niemałą atrakcją było również wieczorne ognisko sprzyjające rozmowom czy szkolenie umiejętności na polu golfowym. Fotorelację można podziwiać tutaj. Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia.

W kolejnym tygodniu trzy dni – od 20 do 22 września 2021 r. – w Wieleniu spędzili uczniowie klasy 4IA wraz z p. Kamilem Feliszewskim i p. Dariuszem Furmaniakiem. Niewątpliwie ta malownicza miejscowość położona w powiecie wolsztyńskim nad Jeziorem Wieleńskim korzystnie wpływała na to, aby móc cieszyć się swoim towarzystwem i odpocząć.

Ponadto jednodniowe wycieczki reintegracyjne odbyli uczniowie klas drugich. W poniedziałek 20 września do Niesulic śladem pierwszoklasistów, którzy integrowali się tydzień wcześniej (czyt. tutaj), pojechali uczniowie klasy 2A oraz 2IA (opieka: p. Katarzyna Pacyna-Baskalary, p. Hanna Pracuk oraz p. Anna Szulc), a dzień później chłopcy z klasy 2EM i uczniowie klasy 2W (opiekunowie: p. Joanna Sidorenko, p. Robert Baksalary oraz p. Przemysław Kranz). Tak jak nasi tegoroczni pierwszoklasiści pod okiem p. Mariusza Mazurka oraz młodych żeglarzy z CKZiU cieszyli się pięknem krajobrazu, żeglując po jeziorze Niesłysz.

Wszystkie wycieczki stanowiły wspaniałą zabawę oraz odskocznię od codziennych obowiązków. Mamy nadzieję, że dzięki temu powrót do szkolnej rzeczywistości zaowocuje dobrymi relacjami w grupach.