bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|01-10-2021

„Pan Tadeusz” w Teatrze Nowym w Poznaniu

30 września – w czwartkowy wieczór – wybrani uczniowie z klasy 3A oraz 3IA udali się do Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. Pan Tadeusz w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Widowisko inspirowane epopeją Adama Mickiewicza wywarło na uczestnikach wycieczki wielkie wrażenie.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć barwne przedstawienie przygotowane z jednej strony z niemałym rozmachem, z drugiej zaś – z dużym pietyzmem. Twórcy zadbali o to, by pokazać najważniejsze wątki nakreślone przez wieszcza w atrakcyjny sposób. Pojawiały się zatem sceny iście dramatyczne i wzruszające (jak na przykład kluczowa i poruszająca spowiedź Jacka Soplicy), które jednak często przeplatały komiczne epizody (np. scena grzybobrania albo zazdrości Telimeny). Szczególną uwagę wzbudziła nie tylko doskonała gra aktorska, ale również umiejętności wokalne utalentowanych aktorów. Warto wspomnieć, że partie śpiewane uświetniała muzyka grana na żywo przez zespół kameralny. Publiczności dane było usłyszeć dźwięki skrzypiec, wiolonczeli, puzonu, trąbki oraz perkusji.

Trzygodzinna uczta dla duszy zapewniła widzom ogromne emocje, którym chętnie ulegliśmy. Żaden z uczestników wyjazdu nie żałował poświęconego wieczoru i późnego powrotu z Poznania. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Magdalena Krajkowska, p. Jolanta Kulesza oraz p. Kamil Kromski.