bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 rozpoczęta!

Marzec to tradycyjnie miesiąc, w którym małymi krokami rozpoczynamy proces rekrutacyjny do naszej szkoły. Na początkowym etapie polega on na promowaniu oferty edukacyjnej wśród uczniów klas ósmych. Czynimy to na różne sposoby, odwiedzając m.in. okoliczne szkoły podstawowe.

W minionym tygodniu byliśmy goszczeni w Szkole Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej oraz w Szkole Podstawowej im. Emilii Szczanieckiej w Szczańcu. W spotkaniu z ósmoklasistami uczestniczyli wybrani uczniowie naszej szkoły. Stanowiło to świetną okazję, by opowiedzieć o kierunkach oferowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Ponadto młodzież dzieliła się swoimi refleksjami na temat szkoły, mogła również odpowiadać na pytania potencjalnych kandydatów zainteresowanych nauką w szkole.

Przypomnijmy – z myślą o absolwentach szkół podstawowych nasza placówka oferuje szeroki wybór kierunków i szkół. Prowadzimy nabór do pięcioletniego technikum (kształcimy w zawodach technik architektury krajobrazu, technik elektryk, technik informatyk lub technik mechatronik), czteroletniego liceum ogólnokształcącego (zróżnicowana oferta przedmiotów rozszerzonych z możliwością wyboru przedmiotów uzupełniających – edukacji multimedialnej bądź edukacji pożarniczo-wojskowej) oraz do trzyletniej szkoły branżowej pierwszego stopnia (oddziały wielozawodowe).

Punktem kulminacyjnym akcji rekrutacyjnej będą coroczne Wagary CKZiU, czyli dzień otwarty naszej szkoły, który tradycyjnie organizujemy 21 marca. Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się wkrótce.